Firma Adı İletişim Konum
ESPROMC MAKİNE İNŞAAT BİLİŞİM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Organize Sanayi Bölgesi 23. Cad. No: 2 / Odunpazarı / ESKİŞEHİR / TÜRKİYE
İletişim: +90 533 608 7470
Web: https://www.atlaspromc.com/
Salon: 
Stant: 
Ürün Grupları
  • Tarimsal Mekanizasyon ve Teknolojileri
  • Sera Teknolojileri
  • Ciftcilik ve Tarima Yonelik Diger Ekipman ve Hizmetler
  • Hayvansal Uretim Makineleri
  • Mekanizasyon

20 yıldan bu yana metal sektöründe tecrübe kazanmış ekibi ile yeni yerinde faaliyete geçen firmamız , yedek parça imali , saç şekillendirme ve profil boru bükme, tarım makineleri üretimi konularında kaliteli hizmet anlayışı ve ilkesinde çevresine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya başlamıştır. En cazip fiyatlarla müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. ESPROMC ( Eskişehir Profesyonel Makine Cihaz) ın üretimindeki en kritik noktalardan biri fixtür ve kalıp teknolojisindeki uzmanlığına dayanmaktadır. Bu uzmanlığımız en ileri mühendislik ile birleşmekte ve bu sayede başarıdan taviz vermemektedir.

SAP PARÇALAMA MAKİNESİSAP PARÇALAMA MAKİNESİ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Sap Parçalama Makinası: hasat sonrası tarlada kalan bitki artıklarını (anız) parçalamada kullanılır. Mahsüllerin hasadı sonrası biçerdöverin bıraktığı sapları ve bitki artıklarını küçük parçalara ayırır. Bitki artıklarının ufalanması ve toprağa kolay karışmasını sağlar. İstenildiği takdirde yeşil otları biçme makinası olarak da kullanılabilir. Sap parçalama makinası sayesinde bitki artıkları toprağa karışır ve toprağın organik madde miktarı toprağa geri kazandırılır. Böylelikle topraktaki organik yaşam sürdürülmüş olur ve bir sonraki ekim dönemi için organik madde açısından zengin, daha verimli bir toprak elde edilir. Islak bitki artıkları ve sapları rahatlıkla parçalar. Canlı bitki saplarını, dallarını biçmek için de kullanılır.

DAL PARÇALAMADAL PARÇALAMA
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Dal Parçalama Makinası: meyve bahçeleri, bağlar ve tarlalarda hasat sonrası oluşan dalları küçük parçalara ayırmak için kullanılır. Böylelikle dallar toprağa rahat karışır. İstenildiği takdirde yeşil otları biçme makinası olarak da kullanılabilir. Zeytin bahçeleri, meyve bahçeleri, bağlar ve istenmeyen dalların olduğu bölgelerdeki bitki artıkları ve dalları toprağa karıştırarak toprağın organik madde miktarını artırır. Hidrolik kaydırma özelliği sayesinde ağaç altlarına yakın çalışmaya elverişlidir. Budama artıklarını ve kalın dalları parçalar. Islak bitki artıkları ve sapları rahatlıkla parçalar. Canlı bitki saplarını, dallarını biçmek için de kullanılır.

DİK FREZEDİK FREZE
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Dik Freze / Mikser: Toprağa dik olarak sağa-sola dönen bıçaklar ile çalışan toprak işleme makinasıdır. Parçalanmış anızı tek seferde ekime hazır hale getirir. Tohum yatağı hazırlama, bitki atıkları ve yabancı otları yok etme, gübrenin toprakta çözünmesini sağlama, toprağı havalandırma ve toprak iç yüzeyinin genişlemesini sağlamak amacıyla kullanılır. Toprağı alt-üst ederek karıştırmaz, böylece; toprağın alt kısımlarının nemini korumasını sağlar. Bıçaklar sağa-sola dönme hareketi yaparak çalışır, toprak tutmazlar ve yağış alan arazilerde de rahat çalışır. Dik açıyla çalışması, toprağın yağmur ve kar suyunu daha kolay geçirmesini sağlar. Toprakta taban oluşumunu azaltarak köklerin daha hızlı gelişmesini sağlar Ekim makinası bağlantı aparatı ile tek seferde ekim imkanı sunar.

ROTOVATÖRROTOVATÖR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Rotovatör: Yatay olarak dönen çapalar yardımıyla toprağı dipten yüzeye doğru karıştıran toprak işleme makinasıdır. Tohum yatağı hazırlama, toprağı havalandırma, bitki atıkları ve yabancı otların parçalanmasını ve toprağa tamamen karışmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Makina çalışırken merdane toprağı tesviye eder. Toprağı en ufak parçalara ayırabilen toprak frezesidir, toprağın ufalanmış parçaları tohuma tam temas sağlar. Toprağı alt üst ederek karıştırdığı için bitki atıkları toprağa tam olarak homojen biçimde dağılır. Bitki atıklarını ve otların parçalanıp toprağa karışması topraktaki organik maddelerin artmasını sağlar, böylece toprağı daha verimli hale getirir. Bıçakların önündeki patlatmalar sert topraklarda daha rahat kullanım sağlar.

FREZELİ ARA ÇAPA AYÇİÇEK / MISIR / PANCARFREZELİ ARA ÇAPA AYÇİÇEK / MISIR / PANCAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Frezeli Araçapa: Pancar, Ayçiçek, Mısır, Pamuk, Soya, Marul, Patates, Biber, Domates gibi sıralı bitkilerin sıra arasındaki otları yatay dönen bıçaklarla çapalar ve sıra arasındaki istenmeyen yabancı otların kökten parçalayarak toprağa karıştırır. Sıra arası istenmeyen bitkilerden arındılırmış olur. İstenmeyen ot ve bitki köklerini yok ederek, bitkilerin daha hızlı gelişmesini sağlayarak hasat verimini artırır. Ot ilacı kullanımı yerine organik ve toprağa zarar vermeyen bir çözüm sunar. Bitkideki su kaybını azaltır ve gübrenin daha etkili absorbe edilmesini sağlar. Farklı ürünler için farklı aralıklarda kullanım seçeneği sunar. İşçilikten büyük ölçüde tasarruf sağlar. Frezeli çapalar otları yok ederken aynı zamanda toprağı havalandırır. Yüksek çalışma genişliği büyük arazilerde zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlar.

STANDART YAYLI ARA ÇAPASTANDART YAYLI ARA ÇAPA
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yaylı Ara Çapa: Pancar, Ayçiçek, Mısır, Pamuk, Soya, Marul, Patates, Biber, Domates gibi sıralı bitkilerin sıra arasındaki otları sürüş yönüne dik bıçaklarla çapalar ve sıra arasındaki istenmeyen yabancı otların kökten parçalayarak toprağa karıştırır. Sıra arası istenmeyen bitkilerden arındırılmış olur. İstenmeyen ot ve bitki köklerini yok ettiği için bitkilerin daha hızlı gelişmesini sağlayarak hasat verimini artırır. Ot ilacı kullanımı yerine organik ve toprağa zarar vermeyen bir çözüm sunar. Bitkideki su kaybını azaltır ve gübrenin daha etkili absorbe edilmesini sağlar. Farklı ürünler için farklı aralıklarda kullanım seçeneği sunar. İşçilikten büyük ölçüde tasarruf sağlar. İsteğe göre eklenen gübre deposu, eş zamanlı gübreleme imkanı sağlar.

3 İPLİ HAŞBAYLI BALYA MAKİNASI3 İPLİ HAŞBAYLI BALYA MAKİNASI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

3 İPLİ HAŞBAYLI BALYA MAKİNESİ 1- Türkiye de ilk defa balya makinelerinde yol pozisyonu ve çalışma pozisyonu esnasında çift pistonlu toplama ünitesi dizayn edilerek toplama grubunun esnemesi, sarkması ve kırılmasının önüne geçilmiştir. (Diğer makinalarda basit bir yay ile çözülmeye çalışılmıştır.) 2- Balya makinesi besleme ünitesi, yaba sistemi 3 sıralı dizayn edilerek ve besleme odası genişletilerek birim zamanda çıkan balya miktarı arttırılmıştır. Bu sistem ile minimum %20 yakıt tasarrufu sağlanmaktadır. 3- Balya makinası piston düzeni isteğe bağlı bilyalı veya kızaklı sisteme göre üretimi yapılmaktadır. 4- Ekstra güçlendirilmiş balya çıkış odası zorlu arazi şartlarında iğnelere zarar vermeyen iğne koruma sistemi kullanılmaktadır. 5- Geniş toplama düzeni ve aynı zamanda Geniş Haşbay dizaynları geliştirilerek iş kapasite verimini arttırılmıştır. 6- Ekstra takviyeli zincir sistemi ile bağlama grubuna hareket verilmiştir. 7- Haşbay pator sistemi ezici parmaklarının kolay değişimi ve bakımı için yeni dizayn yapılmıştır. (Minimum %50 bakım süresi düşürülmüştür.) 8- Engebeli arazilerde balya makinasının hasar görmesini engelleyen destek tekerleği bulunmaktadır. (Opsiyon) 9- Her türlü koşulda bağlanma grubunun temiz kalmasını sağlayan bağlama düzeni fanı. 10- Özel tasarım bıçaklar sayesinde daha ince kıyımlı balyalar. Güçlü piston sistemi sayesinde daha sağlam balyalar. 11- Geniş çaplı volan sayesinde dengeli ve düzgün güç dağılımı. Hızlı konumlandırma sağlayan ve toplama düzenine hareket veren yeni nesil piston sistemleri. 12- Besleme sistemi sayesinde dengeli ve düzgün ürün akışı. 13- Şanzımanın ısınmasını engelleyen pervaneli güç iletim sistemi. 14- Kesintisiz çalışma düzeni için geniş ip dolabı. 15- 3 ipli özel bağlama sistemi ile sorunsuz mahsul bağlama imkanı.

2 İPLİ BALYA MAKİNASI2 İPLİ BALYA MAKİNASI
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

1. Türkiye de ilk defa balya makinelerinde yol pozisyonu ve çalışma pozisyonu esnasında çift pistonlu toplama ünitesi dizayn edilerek toplama grubunun esnemesi ve kırılmasının önüne geçilmiştir. 2. Yüksek performanslı ürün akışını sağlayan geniş toplama düzeni 3. Ana şanzımandan aldığı gücü yaba sistemine aktarmada yardımcı olan küçük şanzıman sistemi 4. Geniş çaplı volan sayesinde dengeli ve düzgün güç dağılımı. Hızlı konumlandırma sağlayan ve toplama düzenine hareket veren yeni nesil piston sistemleri. 5. Güçlü piston sitemi sayesinde daha sağlam balyalar 6. Ekstra takviyeli bağlama grubuna hareket veren zincir sistemi 7. Kesintisiz çalışma düzenini için geniş ip dolabı 8. Sessiz ve hızlı çalışan fan sistemi 9. Ekstra güçlendirilmiş balya çıkış odası zorlu arazi şartlarında iğnelere zarar vermeyen iğne koruma sistemi 10. Besleme sistemi sayesinde dengeli ve düzgün ürün akışı 11. Balya sayımını kolaylaştıran Elektronik Sayaç Sistemi (Opsiyonel) 12. Engebeli arazilerde balya makinasının hasar görmesini engelleyen destek tekerleği (Opsiyon) 13. Kesintisiz çalışma düzeni için geniş ip dolabı. 2 ipli özel bağlama sistemi ile sorunsuz mahsul bağlama imkanı.

PATLATMAPATLATMA
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Patlatma veya Çizel: traktörün askı düzenine bağlanan ve toprağı derinden yararak işleyen toprak işleme makinasıdır. İlerleme yönüne paralel olarak toprağı alt üst etmeden işler. İri kesekleri parçalar ve işlenmesi zor olan sert topraklarda kullanılabilir. Toprağın su geçirmeyen ve köklerin uzamasını engelleyen alt tabanını kırar. Arka taraftaki yıldız merdane kabarmış toprağı tesviye eder. Patlatma klasik iş aletlerine göre yakıt verimi sağlar. Toprağı alt-üst etmez, karıştırmaz, böylelikle nem kaybı önlenir. Toprak tabanını yırtarak bitki köklerinin erken gelişimine yardımcı olur. Toprağı havalandırır ve alt kısımda su haznesi oluşturur. Çeşitli merdane seçenekleriyle birlikte kesekli toprakları tek seferde hazırlama olanağı sunmaktadır.

TİLLERTİLLER
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

TİLLER / YAYLI KULTİVATÖR Toprağı derinden rahatsız etmeden ve alt üst etmeden yüzeye dik olarak ilerleyen toprak işleme makinasıdır. Tohum yatağı hazırlar. Toprak üstündeki yabani otları yok eder ve bitki atıklarını karıştırır. Yaylı ayak ve döner tırmık kombinasyonudur. Toprağı yüzeyden rahatsız ederek alt üst etmeden işleyerek toprak canlılarının açtığı mikro tünelleri bozmaz böylece bitki köklerine su ve gübre daha rahat ulaşır ve toprak nemini muhafaza eder. Toprak yüzeyini ufalayarak tohumun toprakla tam temasını sağlar, böylece; çimlenme oranını artırır, daha verimli bir hasat sağlar. Arkadaki merdane toprağın ekim öncesi düzlenmesi ve nemini korumasına yardımcı olur

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • ESPROMC
  • ATLASPROMC
  • ATLAS TARIM
  • ATLAS AGRO