Tarım ve Hayvancılık Sektörü Tarımın Başkenti Adana’da Buluşuyor

Ülkemizin önemli sektörlerinden tarım ve hayvancılığın yerli ve uluslararası paydaşlarını buluşturacak olan Adana Tarım ve Adana Sera Bahçe Fuarları 16. kez kapılarını 7-11 Kasım tarihleri arasında açacak.

TÜYAP ADANA TARIM VE SERA-BAHÇE FUARLARINA TARIM ZİRVESİ DAMGA VURDU

TÜYAP Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarlarında ilk kez Adana Tarım Zirvesi gerçekleştirildi. Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım’ın da katıldığı Zirve, büyük ilgi gördü. Zirve’nin ilk oturumunda Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele anlatılırken ikinci oturumda Adana Tarımsal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Ekonomiye Katkıları anlatıldı.

TÜYAP ADANA ULUSLARARASI TARIM FUARI AÇILDI

Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan Adana 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, 10 bin 800 m² kapalı 24 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 35 bin m²’lik alanda 250 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açtı. 

TÜRK HAVA YOLLARI, ADANA TARIM FUARI’NIN RESMİ HAVA YOLU ŞİRKETİ OLDU

​Çukurova Bölgesi’nin En Büyük Tarım Fuarı’na bu yıl Türk Hava Yolları sponsor oldu. İlk kez Adana’daki bir Fuara sponsor olan Türk Hava Yolları’nın tercihi TÜYAP Adana Tarım Fuarı oldu. 7-11 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Fuar’da, Türk Hava Yolları tüm yurt dışı uçuşlarda yüzde 20’ye varan indirimli fiyatlar sunuyor. 

TÜYAP ADANA 11. ULUSLARARASI TARIM FUARI TÜM ZAMANLARIN ZİYARETÇİ REKORUNU KIRDI

Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan Adana 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, rekor ziyaretçi ile kapandı. 10 bin 800 m² kapalı 24 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 35 bin m²’lik alanda 250 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açan Fuar, 5 günde 201.757 kişiyi ağırladı. 

7. ADANA GELENEKSEL BAL YARIŞMASINDA ADANA BALINA ÖDÜL YAĞDI

 
TÜYAP Adana 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları’nın vazgeçilmez etkinliklerinden biri haline gelen 7. Adana Geleneksel Bal Yarışması’nın kazanları belli oldu.  115 arıcının ballarını sergilediği yarışmayı Adana’nın Feke ilçesinden Hüseyin Başer kazandı. 

​Fuarlarda Temassız Dönem Başlıyor

Ekonominin ve ticaretin nabzını tutan fuarlarımız da yeni normal döneme hazır. Dijital çözümler ve uygulamalarla hibrit formunda zenginleştirdiğimiz fuarlarımız tüm paydaşlarımıza temassız fuarcılık deneyimi yaşatmaya hazır.

KoronaVirüs (COVID-19) Bilgilendirmesi

Değerli Katılımcılar ve Ziyaretçiler;
Tüyap Fuarcılık Grubu’nun 2020 yılı için planladığı tüm fuarlar öngörüldüğü tarihlerde gerçekleştirilecektir. Belirtmek isteriz ki katılımcılarımızın, ziyaretçilerimizin, çalışanlarımızın ve tüm iş ortaklarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir.

TÜYAP ADANA ULUSLARARASI TARIM VE SERA-BAHÇE FUARLARI AÇILIYOR

TÜYAP Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları;  10 bin 800 m² kapalı 24 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 35 bin m²’lik alanda 200 katılımcı firma ile kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor. Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan Fuarlar, 7-11 Kasım tarihleri arasında tarım profesyonellerini bir araya getiriyor. Fuarlar’da; İran, Gürcistan, Kıbrıs, Libya, Filistin, İsrail ve Lübnan’dan alım heyetleri ağırlanacak. Tarım sektörü ile ilgili her çeşit ürünün ilgililerle buluşacağı Fuarlar’da, 1. Adana Tarım Zirvesi de gerçekleşecek.

DÜNYA GAZETESİ TARIM DOSYASI RÖPORTAJI

CİHAT ALAGÖZ
TÜYAP ANADOLU FUARLARI A.Ş.
GENEL MÜDÜRÜ
 

TÜYAP ADANA ULUSLARARASI TARIM FUARI REKOR SAYIDA KATILIMCI İLE 11. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Adana 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları;  10 bin 800 m² kapalı 24 bin 200 m²’si açık olmak üzere toplamda 35 bin m²’lik alanda 250 katılımcı firma ile açılıyor.  

TÜYAP Adana Fuarcılık, 32 ülkeden 5 milyon ziyaretçiyi ağırladı

Çukurova bölgesinde bugüne kadar 144 fuar düzenleyen TÜYAP Adana Fuarcılık, 11 yılda 32 ülkeden 5 milyon ziyaretçiyi ağırladı.

EKONOMİST DERGİSİ GÜNEY EKİ

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz
RÖPORTAJI

ALAGÖZ: FUARLARIMIZ İLE ADANAMIZIN EKONOMİSİNE VE GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

TÜYAP Adana Fuarcılık, 2006 yılından bu yana düzenlediği sayısız fuar ile önemli başarılara imza atıyor. Çukurova Bölgesinin ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, 2017 yılının ilk yarısını başarı ile tamamladıklarını açıkladı. Yurtdışından ve yurtiçinden pek çok firmanın birbiri ile ticari bağlantı kurmalarına vesile oldukları için mutluluk duyduklarını dile getiren Alagöz; Mobilya-Dekorasyon, Tarım - Sera Bahçe ve EV’leniyoruz Fuarlarında ziyaretçileri ve katılımcı firmaları birçok etkinliğin beklediğini duyurdu. 

TARIM SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI BULUŞMASI 16 - 20 KASIM TARİHLERİ ARASINDA TÜYAP ADANA’DA

TARIM SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI BULUŞMASI
16 - 20 KASIM TARİHLERİ ARASINDA
TÜYAP ADANA’DA 

BÖLGENİN EN BÜYÜK TARIM FUARI 16- 20 KASIM 2016 TARİHLERİ ARASINDA TÜYAP ADANA' DA ...

Tarımın kalbi Adana'da 30.000 m2'lik alanda hazırlanan, bölgemizin en kapsamlı tarım ve sera bahçe fuarları, tarımın her alanında ve bahçecilik ekipmanları konularında ihtiyaç duyulacak her türlü donanım, geniş ürün gamı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıklar ziyaretçilerin beğenisine sunularak üretici ile son kullanıcıyı bir araya getirecektir.

 
TÜYAP ADANA TARIM FUARI 10. YILINDA “ULUSLARARASI FUAR” STATÜSÜ KAZANDI...

Tarımın kalbi Adana'da 30.000 m2'lik alanda hazırlanan, bölgemizin en kapsamlı tarım fuarı her yıl ivmesini arttırarak 10. yılında “ULUSLARARASI FUAR” statüsü kazandı.