Firma Adı İletişim Konum
ESİT ELEKTRONİK ANONİM ŞİRKETİ
Nişantepe Mahallesi Gelin Çiçeği Sokak No: 36 Çekmeköy 34794 / / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 216 585 1818
Web: https://www.esit.com.tr/tr
Salon: 1
Stant: 400E
Ürün Grupları
  • Bantlı Kontrol Kantarları / Checkweighers Endüstriyel Basküller / Industrial Platform Scales - Torbalama Kantarları / Bag Filling Scales - Dozaj ve Bant Kantarları / Belt Scales and Weighfeeders - AkıO ve Silo Kantarları / Flow Scales and Hopper Scales Canlı Hayvan Kantarları / Livestock Weighing Scales

Esit Elektronik in İstanbul, Çekmeköy ve Sakarya, Hendek te iki üretim tesisi mevcut olup, İstanbul Çekmeköy Fabrikasında yük hücreleri, tartı indikatörleri, otomatik ve dinamik tartı aletleri ve çeşitli test ve kalibrasyon cihazları üretmektedir. Sakarya, Hendek teki fabrikası ise Avrupa nın en yüksek kapasiteli taşıt kantarı fabrikası olup, robotik üretim metoduyla çeOitli taşıt kantarı modelleri üretmektedir. Esit Elektronik hem yük hücresi ve tartı indikatörü imalatıyla tartı sektörüne yönelik çok çeşitli ürünler üretirken; torbalama kantarları, bant kantarları, dozaj kantarları ve diğer birçok otomatik ve dinamik tartı aletleri gibi üretim sektörüne yönelik komple tartı çözümleri de sunmaktadır. Esit hem sensör hem de komple çözüm sunan Dünya nın sayılı şirketlerinden birisidir. Merkez İstanbul Fabrikası olmak üzere Ankara, Adana ve İzmir deki Bölge Müdürlükleri ile ülkemizde sektörünün en yaygın satış, servis ve yedek parça hizmetini vermekle beraber, Rusya da kendi Oubesi olmak üzere 20 den fazla ülkedeki distribütör ağıyla 60 dan fazla ülkede satış ve servis faaliyetini devam ettirmektedir. Merkezi İstanbul Çekmeköy de olan Esit Elektronik, kurulduPu 1980 yılından beri tartı sektörünün lider kurumlarındandır. 90 lı yıllarda Avrupa standartlarında otomatik ve dinamik tartı aletleri ve bunların otomasyon çözümlerini üreten öncü firma olan Esit Elektronik, ülkemizin en büyük kurumlarıyla ortak projeler geliştirmiştir. 2000 li yıllarda özellikle ihracatını artıran ve ürünlerinde çeşitliliği artırıp, sertifikasyon gerekliliklerini tamamlayan Esit Elektronik, 2010 yılında da Sakarya Hendek te Avrupa nın en büyük Taşıt kantarı fabrikasını faaliyete geçirerek global bir tartı aletleri üreticisi konumuna gelmiştir. Günümüzde Esit Elektronik, Türkiye deki iki fabrikasında ürettiği ürünlerin yanı sıra, imalat sanayinin farklı ihtiyaçlarına yönelik mühendislik ve yazılım çözümleri de geliştirmekte ve dünyada 60 dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

CHCanlı Hayvan Kantarı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Büyükbaş, küçükbaş hayvanların ağırlıklarını belirlemek için kullanılan dijital ve tam elektronik basküllerdir. Canlı hayvan ağırlıkları ve çağdaş besi endüstrisinde gerekli performansa varabilmek için sürekli kontrol altında tutulması gereken önemli bir unsurdur. Baskül platformu bir adet büyükbaş hayvan alabilecek şekilde boyutlandırılmıştır. Platform üzerinde giriş ve çıkışında kapılar bulunan kafes şeklinde bir korkuluk vardır. Ağırlığı dijital olarak gösteren indikatör ayaklı bir kolon üzerine montajlı veya ofiste kullanılmak üzere masa tipi olabilir. Tartım sırasında hayvan baskül platformuna çıkarılır. Kafes giriş ve çıkışındaki kapılar kapatılarak hareketin sabitlenmesi sağlanır. Yazıcı bağlanması halinde indikatör üzerinden okunacak ağırlık kağıda basılabilir. Bu sayede her bir hayvanın tartım değeri ile birlikte sürünün toplam ağırlığı da yazıcıdan çıkış olarak alınabilir.

BFTTorbalama Kantarı (Torbada Tartım)
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Esit BFT Torbalama Kantarları dökme malzemenin pratik şekilde torbalanmasında kullanılan otomatik torbalama makinesidir. 10 kg ile 50 kg arasındaki farklı kapasitelerde torbaları doldurabilir. Tartı işlemini torbayı tartıma alarak yapar. Mikroişlemci kontrollü Esit BFT torbalama kantarı, doldurulan torbalarla ilgili adet ve ağırlık bilgilerini anlık gösterdiği gibi, PLC ve bilgisayar gibi diğer elektronik cihazlara bağlanabilir. Dolum süreci operatörün dolum ağzına torbayı takması ile başlar ve kantar, set edilmiş miktarı hassas olarak torbaya doldurur. Dolum esnasında belli bir ağırlığa kadar hızlı dolum, ardından hassasiyeti sağlamak için yavaş dolum yapar. Dolum bittiğinde torbayı bırakır ve süreç ardarda seri olarak devam eder. Torbalama kantarının altına torba götürücü bant opsiyonel olarak sağlanabilir, bu bant üzerinde opsiyonel bir torba ağzı dikiş makinesi eklenebilir. Torbalanacak malzemenin cinsine göre klepe yapısı ve dolum ağzı yapısı değişebilmektedir. Cihaz paslanmaz çeliktir. Bakliyat, granül malzemeler, tuz, granül kimyasallar, küspe, yem, tahıllar, kömür, taş, mısır gibi malzemelerin torbalamasında kullanılır.

BFBTorbalama Kantarı (Bunkerde Tartım)
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Esit BFB Torbalama Kantarları dökme malzemenin hassas ve hızlı torbalanmasında kullanılan otomatik torbalama makinesidir. 25 kg ile 50 kg arasındaki farklı kapasitelerde torbaları doldurabilir. Tartı işlemini üst bölmede bulunan bunker içerisinde yaparak, tartılmış malzemeyi takılan torbalaya hızla doldurur. Daha hızlı dolum için üst bölmede 2 bunker seçeneği mevcuttur. Her bir tartı bunkeri ayrı mikroişlemci kontrollü Esit BFB torbalama kantarı, doldurulan torbalarla ilgili adet, ağırlık ve toplam dolum miktarı gibi bilgileri anlık gösterdiği gibi, PLC ve bilgisayar gibi diğer elektronik cihazlara bağlanabilir. Dolum süreci cihazın açılmasıyla başlar ve önce üstte bulunan bunker gerekli ağırlığı alarak torbanın takılmasını bekler. Bunkere dolum esnasında belli bir ağırlığa kadar hızlı dolum, ardından hassasiyeti sağlamak için nihai değere kadar yavaş dolum yapar. Operatörün dolum ağzına torbayı takması ile üstteki tartım bunkerindeki malzeme hızla torbaya doldurur. Dolum bittiğinde torbayı bırakır ve üstteki tartı bunkeri tekrar dolmaya başlar. Bu süreç ardarda seri olarak devam eder. Torbalama kantarının altına torba götürücü bant opsiyonel olarak sağlanabilir, bu bant üzerinde opsiyonel bir torba ağzı dikiş makinesi eklenebilir. Torbalanacak malzemenin cinsine göre klepe yapısı ve dolum ağzı yapısı değişebilmektedir. Cihaz boyalı çelik, 304 paslanmaz çelik veya 316 paslanmaz çelik modelleri mevcuttur. Bakliyat, granül malzemeler, tuz, şeker, un, granül kimyasallar, küspe, yem, tahıllar, kömür, taş, mısır gibi malzemelerin torbalamasında kullanılır.

VBF1Ventilli Torba Dolum Kantarı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ventilli torba dolum makineleri, toz halindeki ürünlerin, (çimento, alçı, derz, kalsit vb.) ve diğer toz malzemelerin, valfli torbalara doldurulması amacıyla kullanılmaktadır. Üretim kapasite ihtiyacına göre tek veya çoklu dolum ağızlı modeller mevcuttur. Sistem, kullanıcı tarafından belirlenen set (hedef malzeme) miktarına göre torba dolum islemini gerçekleştirmektedir. Sistem kontrol panosu, mekanik aksamlardan oluşmaktadır. Sisteme start verildikten sonra, hızlı ve yavaş dolum prosesi sırasıyla gerçekleştirilir. Dolumdan sonra, torba devirme pistonu torbayı bırakır. Üçlü sistemde, dolumu tamamlanan torbaların üst üste düşmemesi için 2. ve 3. tartı alanındaki torbalar, PLC programında belirlenmiş parametrik devirme kontrol süreleri kadar bekletilir.

BBFBig Bag Filling System
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Esit BBF Torbalama Kantarları fındık, granül ve plastik, şeker, tuz ve granül kimyasallar, yem, tahıl, bakliyat, çimento, yapı kimyasalları ve küçük tanecikli madencilik ürünleri gibi dökme malzemenin 500kg, 1000kg, 2000kg olarak torbalanmasında kullanılan otomatik torbalama makinesidir. Operatörün dolum ağzına torbayı takması ile çalışmaya başlar, torbayı şişirir, set edilmiş miktarı iki kademede hassas olarak torbaya doldurur ve dolum bitince palet üzerine bırakır (opsiyonel). Torba forklift ile platform üzerinden alınır veya opsiyonel taşıyıcı bant ile dışarı taşınır. Esit BBF Torbalama Kantarı mikro işlemci kontrollü ve tam elektroniktir, doldurulan torbalarla ilgili adet ve ağırlık raporları alınabilir. Harici PLC ve bilgisayara bilgi aktarılabilir.

WMRüzgar Makinesi İzleme ve Kontrol Sistemi
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Esit WM, tarımda kullanılan rüzgar makinası motorlarını çalıştırmak için geliştirilmiş kontrol sistemidir. Sistem, tarım ürünlerinin donma sıcaklıklarından dolayı kaybını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Esit WM Sistemi, tam otomatik, verimli ve kesintisiz bir çalışma için çeşitli bileşenlerden oluşur.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.