ECONOMIST MAGAZINE

SOUTHERN REGION SUPPLEMENT
TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Managing Director Cihat Alagöz
 
 

ALAGÖZ: WE ARE WORKING HARD TO CONTRIBUTE TO THE ECONOMIC PROSPERITY OF OUR TOWN ADANA

TÜYAP Adana Fairs has successfully organised more than 140 fairs in Adana since 2006. Cihat Alagöz emphasised that TÜYAP Anadolu Fairs A.Ş. is focusing on contributing to the economic development of Çukurova Region.  He added that Tüyap had completed the first half of 2017. During these fairs, Tüyap has established several meeting platforms between domestic and international companies. In the second half of 2017, Alagöz invited exhibitors and visitors alike to attend many activities that will take place in Furniture and Decoration, International Agriculture, Greenhouse and Garden as well as HOMEbuilding fairs.

BÖLGENİN EN BÜYÜK TARIM FUARI 16- 20 KASIM 2016 TARİHLERİ ARASINDA TÜYAP ADANA' DA ...

Tarımın kalbi Adana'da 30.000 m2'lik alanda hazırlanan, bölgemizin en kapsamlı tarım ve sera bahçe fuarları, tarımın her alanında ve bahçecilik ekipmanları konularında ihtiyaç duyulacak her türlü donanım, geniş ürün gamı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıklar ziyaretçilerin beğenisine sunularak üretici ile son kullanıcıyı bir araya getirecektir.

TÜYAP Adana Fairs hosted 5 million visitors from 32 countries

TÜYAP Adana Fairs hosted 5 million visitors from 32 countries TÜYAP Adana Fairs has hosted 144 fairs for various industries in Çukurova Region in the last 11 years. 5 million visitors from 32 different countries have attended.

TARIM SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI BULUŞMASI 16 - 20 KASIM TARİHLERİ ARASINDA TÜYAP ADANA’DA

TARIM SEKTÖRÜNÜN ULUSLARARASI BULUŞMASI
16 - 20 KASIM TARİHLERİ ARASINDA
TÜYAP ADANA’DA 

 
TÜYAP ADANA TARIM FUARI 10. YILINDA “ULUSLARARASI FUAR” STATÜSÜ KAZANDI...

Tarımın kalbi Adana'da 30.000 m2'lik alanda hazırlanan, bölgemizin en kapsamlı tarım fuarı her yıl ivmesini arttırarak 10. yılında “ULUSLARARASI FUAR” statüsü kazandı.